İletişim: +90 (530) 251 53 35

9:00 - 18:00 Haftaiçi

İletişim: +90 (530) 251 53 35

9:00 - 18:00 Haftaiçi

3D Baskı | Covid-19

COVID 19 Önlemleri ve
#evdeuret Kampanyamız

Bir süredir dünya üzerinde hızlıca yayılan ve ülkemizde de tespit edilen Covid-19 (Yeni tip Coronavirüs) salgını sebebi ile Bicisim ekibi olarak sizlere evlerimizden çalışarak hizmet vermeye devam edeceğiz.


Çevrimiçi sipariş sistemi ve üretim ağı olan Bicisim'in hızlı fiyatlandırma sistemimiz ve üretim faaliyetlerimiz bu süreçten etkilenmemektedir. Dilediğiniz zaman 3 boyutlu modelleriniz ile çevrimiçi fiyat almaya devam edebilirsiniz. Bicisim olarak, salgını Ocak ayından bu yana yakından takip etmekteyiz. Türkiye genelinde üretim partnerlerimiz olduğundan bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın parçalarını üretebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sağlığın her şeyden önemli olduğunun da bilincinde olarak, ilerleyen günlerde üretim ile ilgili faaliyetlerin azalması veya durdurulması ile ilgili bir durum oluşması halinde tekrar bilgilendirme e-postası göndereceğiz.

"evdeuret" Koduyla %10 İndirim

COVID – 19 salgını kapsamında alınan tedbirlerden en önemlisi, yayılımı arttırmamak adına evlerimizden zorunlu olmadıkça çıkmamak. Bu süreçte bireysel veya kurumsal üretimin önemli bir oranda azalacağını söylememiz mümkün. Peki evimizden bir şeyler üretmemiz mümkün mü?


Bicisim olarak kurulduğumuzdan bu yana, online şekilde parça üretimi sağlıyoruz. Otomatik fiyatlandırma motoru, 30'dan fazla üretim partneri ve 120'den fazla endüstriyel makine sayımızla; MJF, FDM, SLS, SLA teknolojilerini kullanarak 3 boyutlu parça üretimini profesyonel ve hızlı bir şekilde sunuyoruz. Bu süreçte #evdekal'mayı destekliyor ve #evdeüret diyoruz. Sistemimizden vereceğiniz her siparişte "evdeuret" kodu ile %10 indirimli parça üretebilirsiniz.

Kampanya Detayları

 • "evdeuret" indirim kodunun herhangi bir sayı sınırı bulunmamaktadır.
 • "evdeuret" indirim kodunun tahmini bitiş tarihi 1 Mayıs 2020'dir. Süreç içerisinde indirim kodunun bitiş tarihi Bicisim tarafından ileri bir tarihe alınabilir.
 • COVID – 19 salgını sebebi ile ihtiyaç duyulabilecek bir ürün tasarlayan 3 kişiye 1 yıllık hediye kuponu verilecektir. Hediye kuponu şunları içermektedir:
 • Tüm siparişlerde yıl boyunca %10 indirim
 • Tüm siparişlerde ücretsiz kargo.
 • Yıl içerisinde öncelikli üretim hakkı.
 • Hediye kuponu almaya hak kazanan 3 kişi, Instagram üzerinden yapılacak canlı yayın sırasında çekilişle belirlenecektir.
 • COVID – 19 salgını sebebi ile ihtiyaç duyulabilecek bir ürün tasarlayan ve seri üretime geçen kişilere seri üretim sürecinde ekstra %5 indirim sağlanacaktır. Ürün tasarlayan ve seri üretim talebinde bulunan kişiler, tarafımıza canlı yardım veya bilgi@bicisim.com adresine e-posta göndererek ulaşmalıdır.
 • COVID – 19 salgını sebebi ile tarafımıza üretim yapma talebinde bulunan sağlık personellerine ekstra %10 indirim uygulanacaktır. Canlı yardım veya mail yoluyla bilgilendirme sağlanmalıdır.
 • Kampanyaya bireysel veya kurumsal katılım sağlanabilir.
 • Süreç içerisinde üreticilerimizden veya kargo şirketinden kaynaklanan gecikme veya sorunlar bicisim mesuliyetinde değildir.
 • Üye olmadan indirim kodunu kullanmak mümkün değildir.
 • Süreç içerisindeki yoğunluk nedeniyle canlı yardım veya mail dönüşleri 1 ila 3 saat arasında değişiklik gösterebilir.

COVID-19'u önlemek için size nasıl yardımcı olabiliriz?

Salgını takip ederken görüyoruz ki sağlık çalışanlarının malzeme ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bu talep edilen sağlık cihazlarının ve parçalarının bazıları ise 3D Baskı ile üretiliyor. Bicisim 30'dan fazla üretim partneri ve 120'den fazla endüstriyel makine sayısıyla destek vermeye hazır.


Ülkemizde bu süreçte sağlık personellerimize yardım etmek için kurulan 3 Boyutlu Destek oluşumunu biz de destekliyor, bu oluşumun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.


Firmamız ayrıca COVID – 19 salgını sebebi ile ihtiyaç duyulabilecek bir ürün tasarlayan ve üretim talep eden müşterilerimizi seri üretimde ayrıca destekleyeceğimizi ve ödüllendireceğimizi belirtmek isteriz.


Bu süreçte aklınıza takılan herhangi bir soruda bize sitemizde bulunan canlı yardımdan, +90 (530) 251 53 35 numaralı telefondan veya ‪bilgi@bicisim.com‬ mail adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.‬‬‬‬‬

COVID-19 Mücadelesi ile ilgili STL Dosyaları

 • Yüz koruma kalkanı : Prusa yüz koruma kalkanı Prusa Research tarafından geliştirildi. Dosyayı indir
 • Temassız Kapı Açma Kancası : Bu kanca N3D tasarımcısı tarafından tasarlandı. Dosyayı indir
 • Basılabilir DIY (Do-it-yourself) Maskesi : Cult3d üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
 • El temizleme Sprey kutusu : Cult3d üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
 • Hastane ventilatörü için acil maske : ISiNNOVA üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
 • El değdirmeyen kapı açıcısı ve Maske - Kafa Bağlantı Aparatı : 2 dosya HP firması tarafından paylaşıldı. Dosyayı indir


Not: Bicisim bu dosyaları internet ortamında oluşturulan komunitelerden, insanların daha kolay erişmesi için almıştır. Coronavirus’ü engelleyici veya azaltıcı olduğuna dair garanti vermemektedir.


Kendinizi COVID-19’a karşı nasıl koruyabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen T.C. Sağlık Bakanlığı resmi sitesi https://www.saglik.gov.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.