3D Baskı | Covid-19

COVID 19 Önlemleri

Bir süredir dünya üzerinde hızlıca yayılan ve ülkemizde de tespit edilen Covid-19 (Yeni tip Coronavirüs) salgını sebebi ile Bicisim ekibi olarak sizlere evlerimizden çalışarak hizmet vermeye devam edeceğiz.


Çevrimiçi sipariş sistemi ve üretim ağı olan Bicisim'in hızlı fiyatlandırma sistemimiz ve üretim faaliyetlerimiz bu süreçten etkilenmemektedir. Dilediğiniz zaman 3 boyutlu modelleriniz ile çevrimiçi fiyat almaya devam edebilirsiniz. Bicisim olarak, salgını Ocak ayından bu yana yakından takip etmekteyiz. Türkiye genelinde üretim partnerlerimiz olduğundan bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın parçalarını üretebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sağlığın her şeyden önemli olduğunun da bilincinde olarak, ilerleyen günlerde üretim ile ilgili faaliyetlerin azalması veya durdurulması ile ilgili bir durum oluşması halinde tekrar bilgilendirme e-postası göndereceğiz.

COVID-19'u önlemek için size nasıl yardımcı olabiliriz?

Salgını takip ederken görüyoruz ki sağlık çalışanlarının malzeme ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bu talep edilen sağlık cihazlarının ve parçalarının bazıları ise 3D Baskı ile üretiliyor. Bicisim 30'dan fazla üretim partneri ve 120'den fazla endüstriyel makine sayısıyla destek vermeye hazır.


Ülkemizde bu süreçte sağlık personellerimize yardım etmek için kurulan 3 Boyutlu Destek oluşumunu biz de destekliyor, bu oluşumun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.


Firmamız ayrıca COVID – 19 salgını sebebi ile ihtiyaç duyulabilecek bir ürün tasarlayan ve üretim talep eden müşterilerimizi seri üretimde ayrıca destekleyeceğimizi ve ödüllendireceğimizi belirtmek isteriz.


Bu süreçte aklınıza takılan herhangi bir soruda bize sitemizde bulunan canlı yardımdan, +90 (530) 251 53 35 numaralı telefondan veya ‪bilgi@bicisim.com‬ mail adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.‬‬‬‬‬

COVID-19 Mücadelesi ile ilgili STL Dosyaları

  • Yüz koruma kalkanı : Prusa yüz koruma kalkanı Prusa Research tarafından geliştirildi. Dosyayı indir
  • Temassız Kapı Açma Kancası : Bu kanca N3D tasarımcısı tarafından tasarlandı. Dosyayı indir
  • Basılabilir DIY (Do-it-yourself) Maskesi : Cult3d üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
  • El temizleme Sprey kutusu : Cult3d üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
  • Hastane ventilatörü için acil maske : ISiNNOVA üzerinden paylaşıldı. Dosyayı indir
  • El değdirmeyen kapı açıcısı ve Maske - Kafa Bağlantı Aparatı : 2 dosya HP firması tarafından paylaşıldı. Dosyayı indir


Not: Bicisim bu dosyaları internet ortamında oluşturulan komunitelerden, insanların daha kolay erişmesi için almıştır. Coronavirus’ü engelleyici veya azaltıcı olduğuna dair garanti vermemektedir.


Kendinizi COVID-19’a karşı nasıl koruyabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen T.C. Sağlık Bakanlığı resmi sitesi https://www.saglik.gov.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.