Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÜRETİM

3D Modellerimi otomatik fiyatlandırma motorunuz ile anında fiyatlandırmak için ne kadar para ödemem gerekiyor?

Bicisim’in otomatik fiyatlandırma motoru bütün kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuş bir hizmettir. Dilediğiniz zaman 3D Modelinizi yükleyip, herhangi bir teknoloji ve malzeme için fiyat alabilirsiniz.

Parçalarım Nerde Üretilecek?

Verilen her sipariş için modelinizi, seçtiğiniz teknoloji ve malzemeye göre en iyi şekilde üretebilecek ve aynı zamanda da en hızlı şekilde üretebilecek üretim partnerini buluyoruz. Gelişmiş akıllı sistemimiz sayesinde en uygun bir kaç üreticiye aynı anda ulaşıyoruz.  Amacımız siparişlerinizi, siz ekstra ücret harcamadan, en hızlı ve en kaliteli üretimi gerçekleştirebileceğiniz optimum makineye yönlendirmek.

3D Baskı Üretim ağımız genişlemeye devam ediyor. Daha uygun fiyatlarla ve daha hızlı teslim sürelerini sağlamaya devam edeceğiz.

Üretim için fiyat teklifinini ve teslim sürelerini nasıl görebilirim?

Çevrimiçi platformumuz 3D Modelinizi yükleyerek hızlı fiyatlandırma motoru ile anında fiyat almanızı sağlamaktadır.

Fiyat ve teslim süresini öğrenmek için öncelike kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer olmadıysan buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 • Üye olduktan sonra Bicisim sipariş sayfasına gelin. 
 • Sipariş sayfasına STL formatındaki 3D modelinizi yükleyin
 • Modelinizin fiyatı ve malzemelere göre teslim süreleri belli bir süre sonra ekranda karşınıza gelecektir.
 • Modelin büyüklüğüne göre , yüklenme ve 3D modeli analiz etme süresi değişebilmektedir.
 • Farklı malzemeler ve teknolojiler arasında geçiş yapabilir. Hızlıca fiyatlandırmaları öğrenebilirsiniz.
 • Aynı zamanda adet bilgilerini değiştirebilir. Parça başına maliyetleri de görebilirsiniz.

Nasıl kendi şehrimdeki veya bana çok yakın bir üretimhaneden daha hızlı teslim süreleri verebiliyorsunuz?

Bicisim’in anlaşmalı onlarca üretim partneri bulunmaktadır. Bicisim ile ürettiğiniz siparişler dakikalar içiresinde incelenip , kapasite sorunu olmadan üretime alınır.

Otomatik fiyatlandırma için hangi 3D dosya formatlarını kabul ediyorsunuz?

Bicisim şu an sadece STL formatı ile fiyat hesaplamaktadır.

Not: Aynı STL içerisine konulan birden fazla parça Bicisim tarafından kabul edilmemektedir. Doğru fiyat teklifi için parçaları farklı STL dosyalarına kaydetmeniz gerekmektedir.

STL modelinizi yükledikten sonra  STEP, SLDPRT , PDF gibi bilgi içerikli dosyaları da gönderebilirsiniz. Sipariş oluştururken, tasarımla ilgili emin olamadığınız durumlarda bu dosyaları beraberinde gönderirseniz , Bicisim personeli tarafından gerekli düzenlemeler sizin için yapılacak ve üretim öncesi bilgilendirileceksinizdir.

Hangi üretim servislerini sağlıyorsunuz?
 • FDM (Fused Deposition Modeling): Termoplastik malzemenin eritilip katmanlar halinde 3 boyutlu parça haline getirilmesi işlemi
 • SLA (Stereolithography): Termoset (Fotopolimer Reçine) malzemenin UV ışınıyla katılaştırılıp katmanlar halinde 3 boyutlu parça haline getirilmesi işlemi
 • MJF (MultiJet Fusion): Toz halindeki polyamid malzemeyi infrared ışınıyla sinterleyerek , katmanlar halinde 3 boyutlu parça haline getirilmesi işlemi
 • SLS (Selective Laser Sintering): Toz halindeki polyamid malzemeyi lazer ışınıyla sinterleyerek , katmanlar halinde 3 boyutlu parça haline getirilmesi işlemi
 • Polyjet: Termoset (Fotopolimer Reçine) malzemenin püskürtüldükten sonra UV ışınıyla katılaştırılıp katmanlar halinde 3 boyutlu parça haline getirilmesi işlemi
Otomatik fiyatlandırma için hangi 3D dosya formatlarını kabul ediyorsunuz?
 • FDM: Model boyutlarının % ± 0.5, alt tolerans sınırı: ± 0.4 mm. 
 • SLA: Model boyutlarının % ± 0.1, alt tolerans sınırı: ± 0.15 mm.
 • MJF: Model boyutlarının % ± 0.3, alt tolerans sınırı: ± 0.3 mm.
 • SLS: Model boyutlarının % ± 0.3, alt tolerans sınırı: ± 0.3 mm 
 • Polyjet: Model boyutlarının % ± 0.1, alt tolerans sınırı: ± 0.1 mm 

Not: Tolerans garantisi için modelin incelenmesi gerekmektedir. Tolerans değerleri, parçanın geometrisine ve doğru modellenmiş olmasına göre değişebilmektedir.

3D Baskı ile üretilen parçaların minimum katman kalınlıkları nedir ? 

3D Baskı servislerimize ait katman kalınlıklarını aşağıda bulabilirsiniz:

 • FDM: 100 mikron
 • SLA: 25 mikron
 • MJF: 80 mikron
 • SLS: 100 mikron
 • Polyjet: 32 mikron

Not: Tolerans garantisi için modelin incelenmesi gerekmektedir. Tolerans değerleri, parçanın geometrisine ve doğru modellenmiş olmasına göre değişebilmektedir.

Malzeme ve teknoloji seçmekte zorlanıyorum. Ne yapmalıyım?

Bir çok malzeme ve teknoloji olduğundan seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. İhtiyacınıza özel teknoloji ve malzeme seçimi, size hem paradan hem de zamandan tasarruf sağlar. Canlı yardım üzerinden Bicisim ekibine ulaşabilir, malzeme seçimi için yardım alabilirsiniz.

Ayrıca aşağıda sizin için hazırladığımız katmanlı üretim seçimi kılavuzuna da göz atabilirisiniz.

Minimum sipariş adetiniz nedir?

Bicisim’de minimum sipariş adedi bulunmamaktadır. Dilediğinizde sadece bir adet parça için sipariş verebilirsiniz. Prototip ve tek parça ihtiyaçlarınızın yanı sıra, az-orta ve yüksek adetli üretim parçaları için de servis vermekteyiz. Bazı üretim teknolojilerinde, siparişinizdeki parça sayısı arttıkça , parça başına maliyet önemli miktarda düşmektedir. 

Bir çok parça ve malzeme için hızlıca fiyat almak ve üretime geçmek için Bicisim sipariş sayfasına göz atabilirsiniz.

Benim verdiğim bilgiler doğrultusunda tasarım hizmeti veriyor musunuz?

Hayır. Sizin tasarımlarınız üzerinden çalışmamızı yapıyoruz.

Benim verdiğim bilgiler doğrultusunda tasarım hizmeti veriyor musunuz?

Bicisim, tasarladığınız 3D modeliniz için 3D Baskı ile parça üretmektedir. Aşağıda, Bicisim’in sunmuş olduğu  3 boyutlu baskı ( katmanlı imalat) hizmetlerini bulabilirsiniz.

Aşağıdaki hizmetlerimiz için STL dosyanızı yükleyerek anında fiyat alabileceğiniz Bicisim’in hızlı fiyatlandırma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3D Baskı Servislerimiz:

FDM, SLA, MJF, SLS, Polyjet, DMLS

Bicisim, Türkiye sınırları içerisinde anlaştığı onlarca üreticiden oluşan geniş bir üretim ağına sahiptir. Bu sebeple 3D Baskı ile ilgili olan ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilmektedir.

Bicisim personeli tarafından incelenmesini istediğiniz bir parça var ise , 3D model dosyanızı , teklif sayfamıza yükleyip, “devam et” e tıklamanız ve adres admında bize ulaşmanız önerilir. Websitemiz üzerinden gerçekleştirilen işlemlere çok daha hızlı dönüş yapmaktayız.

Şifremi unuttum, nasıl sıfırlayabilirim?

Giriş yap’a tıkladıktan sonra açılan giriş ekranında “parolamı unuttum” a tıklayın. Kullanıcı olarak kaydolduğunuz e-posta adresinizi girip “sıfırlama postası gönder” butonuna tıklayın. E-posta’nıza şifre sıfırlama linki gelecektir.

Şifrenizi sıfırlamakta zorluk yaşıyorsanız bilgi@bicisim.com

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Herhangi bir nedenden dolayı şifrenizi değiştirmek istiyorsanız 

Kullanıcı girişi yaptıktan sonra bilgilerim sayfasına gidin. Sayfanın en altında parola değiştir kısmındaki sekmeleri doldurduktan sonra sağ alt köşede parola değiştire tıklayarak değiştirebilirsiniz. 

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve bu sebeple giriş yapamıyorsanız, Giriş yap’a tıkladıktan sonra açılan giriş ekranında parolamı unuttum’a tıklayın. Kullanıcı olarak kaydolduğunuz e-posta adresinizi girip “sıfırlama postası gönder” butonuna tıklayın. E-posta’nıza şifre sıfırlama linki gelecektir.

Şifrenizi değiştirmekte zorluk yaşıyorsanız bilgi@bicisim.com

Gizilik Sözleşmesi (NDA)

Bicisim 3D Modellerinizi ve tasarımlarınızı gizli tutar ve koruma altına alır. Sizin tarafınızdan ihtiyaç duyulması halinde Bicisim, müşterileri ile gizlilik sözleşmesi imzalamaktadır. Firmanızın gizlilik sözleşmesi örneğini bize yollayabilir veya bilgi@bicisim.com adresine e-posta yazarak sözleşme örneği talep edebilirsiniz.

Siteye Yüklenen Modellerimi Nasıl Koruyorsunuz?

Üretimdeki tüm modeller bizim için gizlilik arz etmektedir. Gizliliği firma kültürümüz olarak ciddiyetle yönetmekteyiz.

Hızlı fiyatlandırma motoruna yüklenen modeller:

Modeller özel algoritmalar ile korunmaktadır. Yüklenen modellere firmamızda sadece yetkili kişiler ulaşabilmektedir.

Sipariş oluşturalan modeller için:

Sadece üretimi yapabilecek firmalar tarafından görüntülenebilmektedir.

Bicisim 3D Modellerinizi ve tasarımlarınızı gizli tutar ve koruma altına alır.  Bütün üretim partnerimizle imzaladığımız katı gizlilik sözleşmemiz bulunmaktadır. 

Sizin tarafınızdan ihtiyaç duyulması halinde Bicisim, sizler ile gizlilik sözleşmesi imzalamaktadır. Firmanızın gizlilik sözleşmesi örneğini bize yollayabilir veya bilgi@bicisim.com adresine e-posta yazarak sözleşme örneği talep edebilirsiniz.

ÖDEME

Hangi ödeme yöntemleriyle ödeme yapabilirim?

Kredi kartı ( Taksit imkanı mevcuttur) ve Havale ile ödeme alınmaktadır. 

Farklı bir üretim methodu talebiniz var ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kargo/Teslimat Ücreti için ne kadar ödeyeceğimiz?

Bicisim kargo ücretlerini sabit olarak 9,9 TL olarak ücretlendirmektedir. 150 TL ve üzeri parça siparişleri için herhangi bir kargo ücreti talep etmemekteyiz.

SİPARİŞ ve TESLİMAT

Teslim süreleriniz ne kadar sürüyor?

Modelinizi yükledikten sonra farklı malzeme ve teknolojiler için standart teslim sürelerini görebilirsiniz. Modelinizin büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir.

Siparişimin Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Siparişlerim sayfasına girerek sipariş durumunuzu öğrenebilirsiniz

Siparişlerimi ne kadar hızlı gönderebiliyorsunuz?

Tahmini teslim süresini modelinizi yüklediğinizde görebilirsiniz. Ancak biz yine elimizden gelen en hızlı sürede teslim etmek istediğimizden, size verdiğimiz tahmini sürelerden daha hızlı vermeye çalışıyoruz.

Kargo takip numarasını nerden öğrenebilirim?

Siparişlerim sayfasına girdikten sonra, eğer siparişinizi kargoya teslim etmiş olarak görüntülüyorsanız , kargo şirket ismini ve kargo takip numaranızı görüntüleyebilirsiniz. 

Eğer bu sayfa ile ilgili bir hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bilgi@bicisim.com ile veya sipariş sayfanızdaki sorun bildir kısmından bize ulaşınız.

Faturamı nerden alabilirim?

Faturanız siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza mail olarak elektronik ortamda gönderilmektedir.

Sipariş İptali?

Bicisim, talebiniz üzerine her parçayı size ve tasarımınıza özel olarak ürettiğinden, siparişinizi değiştirmeyebilir veya iptal edemeyebilir. Modelinizde veya siparişinizde herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız, siparişinizi verdikten 2 saat içinde  sipariş takip ekranından “sorun bildir”e tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. Ancak Bicisim, sipariş sonrası yapılacak değişim veya iptallerin garantisini veremez. Siparişin bir kısmı veya tamamında değişiklik talep edilmesi durumunda Bicisim tarafından ekstra ücret uygulanabilir.

HIZLI FİYATLANDIRMA MOTORUMUZ

Hızlı Fiyatlandırma Motoru nasıl fiyat hesaplıyor?

Fiyat hesaplama sistemimiz, 3D baskı konusunda uzman ekip tecrübesinin yazılıma aktarılmasıyla oluşturulmuştur. Yüklediğiniz 3D Modellerin fiyatı belirlenirken modeliniz için üretimde kullanılacak malzeme miktarı, parçanızın büyüklüğü, parçanız için makinenin harcayacağı süre, parçanın hangi makine ile üretilmesi gerektiği gibi baskı maliyetini doğrudan etkileyen değerler yazılımımız tarafından hesaba alınır ve tam doğru bir fiyat ortaya çıkar.

Her 3D Baskı (Katmanlı Üretim) teknolojisinin kendine özel fiyatlandırma sistemi vardır. Örneğin, reçine (SLA, Polyjet) ve toz (MJF,SLS,DMLS) içeren teknolojilerde parça büyüdükçe modelinizin birim fiyatları da düşmektedir. Eritmeli üretim methodlarında (FDM) ve Reçine’de (SLA) destek malzemesi kullanımı gerekmektedir. Buna benzer, teknolojiye özel bir çok farklı parametre de fiyatlandırmada kullanılmaktadır.

3D Baskı siparişlerinizi, sistemimiz üzerinden zaman kaybetmeden güvenli, kolay ve hızlı şekilde verebilirsiniz.

Çoklu Sipariş İndirimi

Bicisim üzerinden hem tek sayıda bir parça üretebilir hem de çoklu siparişler verebilirsiniz. Prototip ile az ve orta sayıda üretim ihtiyaçlarınızı Bicisim üzerinden kolayca çözebilirsiniz.

Bir çok malzeme ve teknoloji için çoklu sipariş indirimimiz bulunmaktadır. Bu indirimlerin oranı, teknoloji ve malzemeye göre değişmektedir. Sipariş adetini değiştirerek, fiyattaki değişimleri görebilirsiniz.

Not: Çevrimiçi sistemimizde maksimum sipariş adeti 100 adet ile sınırlandırılmıştır

İletişim ve Müşteri Hizmetleri

Pazartesi-Cuma: 09:00 - 18:00
Cumartesi: 11:00 - 16:00

Ofis Adresi

Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sok.
Perpa Tic. Mrk. B Blok No:1/1 - 1962
Şişli/İstanbul